Kategori : Gündelik ...

28
03
2012

Silent Hill Downpour

Kategorisi : Gündelik,Oyun

Resident Evil serisinin de katıksız aksiyona dönmesinden sonra; son ümidimiz olan Silent Hill serisi çizgisini bozmadan devam ediyor. Silent Hill Downpour uzun zamandır özlemini çektiğimiz  Korku / Adventure tarzıyla kalbimizde taht kurdu. Oyunu bitirdim. Bitiren diğer arkadaşlarımın da yorumları da olumlu . Oynayın, oynatın tavsiye ederim.


29
01
2012

Turksat Otomatik Kanal Tarama Frekansı Güncel

Kategorisi : Gündelik

42° Doğu boylamında bulunan TÜRKSAT-2A ve TÜRKSAT-3A uyduları için geçerli.

Uydu alıcıları, bu uydular üzerindeki tüm kanalları otomatik olarak tarayabiliyor. Otomatik Kanal Güncelleme Sistemi’nin avantajı, TV parametrelerini bilmenize ve her bir TV kanalına ait parametreleri uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmamasıdır. Türksat Otomatik tarama kanalının parametrelerini uydu alıcısına girilip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcısı tarafından alınması için yeterli oluyor.

Türksat Otomatik tarama ve Teleteks kanalının parametreleri şu şekilde:

• Frekans= 11844 MHz
• Polarizasyon: Dikey (Vertical)
• Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4


13
05
2011

DHL gümrük kazığı

Kategorisi : Gündelik

DHL Çinden aldığım 112 usd’lik cihazın gümrükte takıldığını söyledi ve e-mail gönderdi. Yazıda 150.00 TL terminal ücreti 130.00 TL gümrük transit hizmeti ve antrepo ücreti adı altında bedel istediler. Devlete verilecek vergi belirsiz daha… Ürün bedelinin 2-3 kat üzerinde bir fiyat, devlet 150 euroya kadar ürün getirmeye müsade ederken bunlar neden böyle bir fiyat uyguluyorlar çözemedim. Ptt bile %20 vergisini alıp ürünü teslim ediyor. Adamlar yağma sistemini oturtmuş.  O parayı vermeyeceğim için de kime kalacağını bilmiyorum. Belki alıp kendileri kullanırlar. Kim kime dum duma bir durum var. Kesinlikle DHL ‘den uzak durun.


01
12
2010

Behzat Ç.

Kategorisi : Gündelik

Son yıllarda izlediğim en güzel ve gerçekçi ve tek dizi. Yapımında emeği geçenleri kutluyorum. Hangi kanalda, hangi saatte olursa izlerim bundan sonra 🙂


 

photo

Php, ajax, jquery, mootools web programlama. Linux, apache, lamp sunucu yönetimi. Cpanel, plesk, lxadmin panel kurulumlari.

21 / 06 / 2024, 23:15:37
Web yazilim, grafik
barbetto.com

Tunalioglu.org - 2015